Sıkça Sorulan Sorular

Yarışmacının velisi, www.aklimfikrimtarim.com sitesinin ana sayfasındaki Alltech Resim Yarışması seçeneğini tıklamalıdır. Resim Yarışması sayfasında göreceği «Başvur» butonunu tıklamalı ve açılacak formu tam ve eksiksiz olarak doldurmalıdır. Resim çalışması da başvuru formuna eklenmek üzere yüklenmelidir. 
Başvuru Şartları ve Gizlilik Politikamız okunmalı ve onaylanmalıdır. 
"Gönder” butonu tıklanmalıdır.
Başvurunun başarıyla alındığına dair mesaj görüldüğünde başvuru tamamlanmış olacaktır.
Başvurunun iptali ve başvuru değişikliği talepleri için: Turkey@alltech.com 
Maalesef. Yarışmamız 18 yaşından küçük öğrencilerimize yönelik olduğu için başvuru formunun mutlaka yasal velisi tarafından doldurulması ve onaylanması gerekmektedir. Alltech bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.
Yarışmacı adına başvuruda bulunan veli, başvuruyla ilgili iptal talepleri için Turkey@alltech.com.tr adresine yazılı olarak bildirimde bulunmalıdır. Yarışma başvuru süresinin bitmesine 3 gün kala yapılacak iptal talepleri kabul edilmeyecek olup katılımcı ve velisi yarışma programının gerektirdiği yükümlülükleri yerine getirmekten sorumludur.
Size yardımcı olmaktan mutlu oluruz. Sorularınız için lütfen Turkey@alltech.com.tr adresine e-posta gönderiniz.
Yarışmamızın kapsamında yaş ve okul seviyesine göre 6 ödül verilecektir. Jüri değerlendirmesi sonucunda en başarılı bulunan 6 aday ayrım gözetilmeksizin "yarışmanın kazananı” olarak belirlenecektir. Yarışma jüri üyeleri, yarışma takvimi, değerlendirme kriterleri ve ödüller bakımından bir fark bulunmamaktadır.
Yarışmamıza Türkiye’de eğitim gören, T.C. vatandaşı ve başvuru kriterlerini taşıyan tüm öğrencilerimiz katılabilir. Daha fazla bilgi edinmek için lütfen Yarışma Programı sekmesindeki "Başvuru Şartları”nı okuyunuz.
Resim çalışmasının fotoğrafi bir fotoğraf kamerası ya da mobil telefon kamerası ile çekilebilir. Resmin yatay olarak çekilmesi, kenarlarında boşluk bırakılmaması, net görüntüye sahip olması gerekmektedir. Profesyonel bir fotoğraf kamerası ile yapılacak çekimde dosya ağırlığı maksimum 5MB olmalıdır. 
Yarışmamızın 6 kazananına 1.750’şer TL. nakit para ödülü dağıtıyoruz.
a.Resimler, 35x50 cm. ebatlarındaki resim kağıdına ve yatay olarak yapılmalıdır.
b.Resim çalışmalarına herhangi bir paspartu yapılmamalıdır.
c.Pastel boya kullanılmalıdır.
d.Yarışmacılar resim kağıdının dokusu, rengi, gramajı gibi özelliklerini belirlemede serbesttir.
e.Resmin ön yüzünde, bir yerden alınmış ve resme yapıştırılmış resim veya yazı bulunmamalıdır. 
f.Değerlendirme süreci sonrasında elemeye kalan eserlerin asılları isteneceğinden resmin arka yüzünün sağ alt köşesine tükenmez kalem ile aşağıdaki bilgiler yazılmalıdır:
Öğrencinin adı-soyadı:
Yaşı:
Okulunun adı:
Sınıfı:
İli:
g.Resimlerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yayın organında yer almamış olması gereklidir. 
h.Elemeyi geçen ve kargo ile gönderimi istenen esere zarar gelmemesi şartıyla, çalışmanın gönderimi iki mukavva karton arasında, zarf ya da dosya içinde ya da uygun görülen korumalı herhangi bir yöntemle yapılabilir.
i.Resim çalışması yarışmacının tamamen kendisi tarafından yapılmalı ve alıntı olmamalıdır.
j.Yukarıdaki şartları taşımayan resimler değerlendirmeye alınmaz.
Maalesef. Yarışmamıza sadece bir resim çalışması ile katılabilirsiniz.
Maalesef. Yarışmacılar kazandığı ödüllerden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen üçüncü kişilere devredemez ve nakdi olarak talep edemezler
Alltech, katılım esnasında, yarışmacıların kişisel bilgisayarları ve internet erişimlerinden ve her türlü teknik aksaklıklardan (İnternet hızının düşük olması, bağlantının kopması, uygun programa sahip olunmaması vb.) oluşabilecek problemlerden ve söz konusu bilgisayarlara yetkisiz erişim vb. durumlardan kaynaklanabilecek problem ve zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmemektedir. Bununla birlikte lütfen Turkey@alltech.com adresimize mesajınızı ve size ulaşabileceğimiz telefon numarasını bildiriniz. Program yetkilimiz size yardımcı olmak üzere sizi en kısa sürede arayacaktır.
Maalesef. Yarışmamıza tarafınızdan yapılmış olan bir resimle ve bireysel olarak katılabilirsiniz.
Elemeyi geçen yarışmacının eserinin aslıyla birlikte velisinin onayının yer aldığı "asıl eser bilgi-onay formu” tercih edilecek ulusal kargo şirketlerinden biriyle "gönderici/gönderen ödemeli” olarak göndermelidir. Gönderim sırasında oluşabilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Bildirilecek son teslim tarihinden sonra gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
Maalesef hayır. Yarışmacı velisi aracılığıyla başvuruda bulunmalıdır.
Yarışmacımız ve velisi/vassi yarışmaya katılarak; sunduğu eserin kendisine ait olduğunu ve resim çalışmasının başka bir yere sunulmadığını kabul etmiş olmaktadır. Aksi bir durumun tespit edilmesi halinde, yarışmacının başvurusu değerlendirilmeyecek, oluşan hukuki durumdan başvuran sorumlu olacaktır.