Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Gizliliğinize saygı duyuyoruz ve bu web sitesinde bizimle paylaştığınız kişisel verileri korumayı taahhüt ediyoruz. Bu gizlilik politikası, web sitemizi ziyaret ettiğinizde kişisel verilerinizi nasıl gözettiğimiz hakkında sizi bilgilendirir ve gizlilik haklarınız hakkında önemli bilgiler verir.
Bu gizlilik politikası, web sitemizde topladığımız kişisel bilgileri nasıl koruduğumuzu ve kullandığımızı açıklar. Bu politikada yer alan bilgiler, kişisel verilerinizi neden topladığımızı, onlara nasıl erişip kullandığımızı ve güvenliğini sağlamak için nasıl sakladığımızı açıklamak için tasarlanmıştır. Lütfen web sitesini kullanmadan veya herhangi bir kişisel verinizi göndermeden önce bu gizlilik politikasını okuyunuz.

Alltech kimdir ve neden bir gizlilik politikası var?
1980 yılında İrlandalı girişimci ve bilim adamı Dr. Pearse Lyons tarafından kurulan Alltech, bitkilerin, hayvanların ve insanların sürdürülebilir bir şekilde beslenmesi için çözümler sunmaktadır. Maya fermantasyonu, katı hal fermantasyonu ve nutrigenomik bilimindeki uzmanlığıyla Alltech, maya katkı maddelerinin, organik iz minerallerin, yem katkı maddelerinin, premikslerin ve yemlerin lider üreticisi ve satıcısıdır. Alltech’in global şirket merkezi 3031 Catnip Hill Road, Nicholasville, Kentucky 40356, ABD'de ve Avrupa bölge merkezi (Alltech Biyobilim Merkezi), All-Technology Limited Summerhill Road, Sarney, Dunboyne Co. İrlanda’da yer almaktadır. Alltech, bu web sitesinde paylaştığınız kişisel verileri toplar ve saklar. Alltech kişisel verilerinizi dahili olarak Alltech grubundaki şirketleri ve size belirli hizmetler sağlama konusunda Alltech'e yardımcı olan servis sağlayıcılarıyla paylaşabilir.
Alltech ("Şirket”), ayrıntıları burada bulunabilen daha geniş bir şirketler grubunun ("Alltech Grubu”) bir parçası olan farklı tüzel kişiliklerden oluşmaktadır. Bu gizlilik politikası Alltech Grubu adına yazılmıştır. Bu gizlilik politikasında "Alltech", "biz" veya "bizim" kelimeleri ile, verilerinizi işlemekten sorumlu Alltech Grubu'ndaki ilgili şirketi kastetmekteyiz. Bu gizlilik politikası, bu Gizlilik Politikasına bağlantı veren veya referans veren tüm Alltech web siteleri ve şirketleri için geçerlidir.

Diğer Alltech web siteleriyle ilgili gizlilik politikaları hakkında ek bilgi almak mümkün mü?
Diğer Alltech web siteleri veya bağlı gizlilik bildirimleriyle ilgili gizlilik politikalarımız hakkında ek bilgi görüntülemek istiyorsanız, lütfen bu bildirimler veya bağlı bildirimler için ilgili web sitelerindeki gizlilik politikası bağlantılarını tıklayın.

Alltech kişisel verileri kanuna göre mi toplamak zorunda?
Kişisel verilerinizi belirli amaçlar için toplamadan önce onayınızı isteyeceğiz. Genel olarak, yalnızca web sitesi analitiği amacıyla veri topluyoruz. Tek tek kullanıcıları tanımlamak için IP adreslerini kullanmamaktayız. Belirli bir hizmeti yerine getirmek veya size belirli bir ürün sunmak için kişisel verileri yasa veya yönetmelikle toplamamız gerektiğinde, ilgili hizmeti yerine getirmeden veya bizimle sözleşme yaptığınız ürünü/hizmeti size vermeden önce izninize ihtiyacımız olacaktır. Sizinle bir sözleşme yaptığımızda, sizinle olan sözleşmemiz gizliliğinizi nasıl koruduğumuz hakkında bilgi içerebilir.

Alltech GVKY (Genel Veri Koruma Yönetmeliği) gibi gizlilik ve veri korumalarını takip ediyor mu?
Alltech, Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği dahil olmak üzere, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin yasalarına uygun olarak verileri işlemek için tüm makul çabayı gösterir. (GVKY) Alltech'e sağladığınız kişisel bilgileri korumak için uygun önlemleri alıyoruz. Kişisel veriler, tanımlanmış veya tanımlanabilir bir gerçek kişi veya veri konusu ile ilgili her türlü bilgiyi içerir.

Alltech kişisel verilerimi koruma şeklini değiştirirse ne olur?
Kişisel verilerinizi koruma yöntemimizi daha da geliştirmek için uygulamalarımızda değişiklikler yaparsak, bu politikayı güncelleyerek güncellemeyi bu web sitesinde yayınlayacağız. Bazı durumlarda güncellenmiş politikayı size e-posta ile gönderebiliriz. Sağladığınız kişisel verilerin nasıl kullanılacağını anladığınızdan emin olmak için lütfen Alltech’in web sitesini her ziyaret ettiğinizde gizlilik politikasını inceleyin.

Alltech web siteleri kullanıcıları için hangi veri konusu hakları geçerlidir?
Alltech web sitelerinin kullanıcıları, şunları yapabilir: Alltech'in verilerini düzeltmesi, veri taşınabilirliği hakkı ve Alltech'in verilerini istediği zaman silme hakkı. Kullanıcılar ayrıca Alltech aboneliklerini istedikleri zaman yönetme hakkına ve kabiliyetine sahiptir. 
Alltech web sitelerinin kullanıcıları aşağıdaki haklara sahiptir:
Alltech'in hakkınızdaki kişisel verilerine (genellikle "veri konusu erişim isteği" olarak bilinir) erişim isteyebilirsiniz.
Hakkınızdaki kişisel verilerin düzeltilmesini isteyebilirsiniz. Bu hak, Alltech'in sizin hakkınızda sakladığı eksik veya yanlış verilerin doğru olmasını talep etmenizi sağlar.
Hakkınızda sakladığımız kişisel verilerin silinmesini isteyebilirsiniz. Bu hak, artık bizde saklanmasını istemediğiniz durumlarda kişisel verilerinizi silmemizi veya kaldırmamızı istemenizi sağlar. Bununla birlikte, isteğiniz sırasında, mümkünse size söyleyeceğimiz belirli yasal nedenlerden dolayı silme talebinize her zaman uymayabileceğimizi unutmayınız.                                                                                                         
Meşru bir ilgiye (ya da üçüncü bir tarafın meşru çıkarına) güvendiğimiz kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz edebilirsiniz ve özel durumunuzla ilgili olarak temel hak ve özgürlükleriniz bakımından sizi etkilediğini düşünürseniz aynı temelde kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz edebilirsiniz.
Kişisel verilerinizin üçüncü bir tarafa aktarılmasını isteyebilirsiniz.
Kişisel verilerinizi işleme koyma iznine güvendiğimiz herhangi bir zamanda onayınızı geri alabilirsiniz. Bununla birlikte, bu sizin onayınızı geri çekmeden önce yapılan işlemlerin yasallığını etkilemeyecektir. Onayınızı geri alırsanız, size belirli ürün veya hizmet sağlayamayabiliriz. Bu konuyla izninizi geri çektiğiniz tarihte size bildirim gönderilecektir.

Veriler nasıl toplanmaktadır?
Sizden ve hakkınızda aşağıdakiler dahil olmak üzere veri toplamak için farklı yöntemler kullanıyoruz:
Doğrudan etkileşimler: [Kimlik ve İletişim] formunuzu doldurarak veya bizimle posta, telefon, e-posta veya başka bir şekilde bize ileterek bize verebilirsiniz. Bu, aşağıdaki durumlarda sağladığınız kişisel verileri içerir.
  • Ürünlerimiz veya hizmetlerimiz hakkında bilgi almak
  • Web sitemizde bir hesap oluşturmak
  • Hizmetimize veya yayınlarımıza abone olmak
  • Size pazarlama malzemeleri gönderilmesini istemek
  • Bir yarışma, tanıtım veya ankete katılmak
  • Bize geribildirim vermek veya bize ulaşmak
  • Otomatik teknolojiler veya etkileşimler: Web sitemizle etkileşime girdikçe, donanımınızla ilgili teknik verileri, tarama eylemlerini ve kalıplarını otomatik olarak toplarız. Bu kişisel verileri çerez politikamızda daha ayrıntılı olarak açıkladığımız çerezleri kullanarak topluyoruz.

Veriler ne amaçla toplanıyor?
Bizimle paylaştığınız kişisel veriler, sorularınızı cevaplamamıza ve / veya abone olduğunuz pazarlama e-postalarını ve e-bültenleri size iletmemize olanak sağlar. Ayrıca, kişisel verileriniz toplanırken bize verdiğiniz rıza ile sizinle iletişime geçmemiz gereken bilgileri de sağlar. Kişisel verilerinizi otomatik karar vermek veya profil oluşturmak için kullanmamaktayız.
Alltech, kişisel verilerinizi yalnızca kişisel verilerinizi toplamamızın asıl nedeni ile tutarlı ve ilgili amaçlar için kullanacaktır. Yaptığımız işlemin, kişisel verilerinizin toplandığı asıl amaç ile nasıl ilgili olduğu hakkında bir açıklama isterseniz, lütfen bizimle iletişime geçin.
Kişisel verilerinizi ilgisiz bir amaç için kullanmamız gerekirse, sizi bilgilendirecek ve ek onayınızı isteyeceğiz veya kişisel verilerinizi neden belirli bir durumda yasal olarak kullanmamız gerektiğini açıklayacağız.
Kişisel verilerinizi sizin bilginiz veya izniniz olmadan, yukarıdaki kurallara uygun olarak, yasaların gerektirdiği veya izin verdiği durumlarda işleme koyabileceğimizi lütfen unutmayın.
Topladığımız bazı kişisel veri örnekleri aşağıdaki şekilde gruplandırılmıştır:
Kimlik Verileri [ad, kızlık soyadı, soyadı, kullanıcı adı veya benzeri bir tanımlayıcı ve unvanı] içerir.
İletişim Verileri [fatura adresi, teslimat adresi, e-posta adresi ve telefon numaraları] içerir.
İşlem Verileri [size yapılan veya sizden alınan ödemelerle ilgili ayrıntıları ve bizden satın aldığınız ürün ve hizmetlerin diğer ayrıntılarını] içerir.
Teknik Veriler [internet protokolü (IP) adresini, giriş bilgilerinizi, tarayıcı türünü ve versiyonunu, saat dilimi ayarını ve konumunu, tarayıcı eklenti türleri ve sürümlerini, işletim sistemini ve platformu ve buna erişmek için kullandığınız cihazlardaki diğer teknolojileri içerir. Web sitesi].
Profil Verileri [kullanıcı adınızı ve şifrenizi, tarafınızdan yapılan alımları veya siparişleri, ilgi alanlarınızı, tercihlerinizi, geri bildiriminizi ve anket yanıtlarınızı] içerir.
Kullanım Verileri [web sitemizi, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi nasıl kullandığınızla ilgili bilgileri]içerir.
Pazarlama ve İletişim Verileri [bizden ve üçüncü taraflarımızdan pazarlama hizmeti alma tercihlerinizi ve iletişim tercihlerinizi] içerir.
Hakkınızda herhangi bir Özel Kişisel Veri Kategorisi toplamıyoruz (bu, ırk veya etnik kökeniniz, dini veya felsefi görüşler, cinsel yaşam, cinsel yönelim, siyasi görüşler, sendika üyeliği, sağlığınız hakkında bilgiler veya genetik ve biyometrik veriler hakkında bilgi içerir.) Cezai mahkumiyet ve suçlar hakkında herhangi bir bilgi toplamıyoruz.

Bu web sitesine kişisel veriler paylaşılmadan erişilebilir mi?
Kişisel bilgilerinizi vermeden web sitemizdeki birçok sayfaya erişebilirsiniz. Web sitesi aracılığıyla kişisel verilerinizi sunmanız gerektiğinde, kişisel bilgilerinizi verdiğiniz formlarda e-posta adresinizi veya ev adresinizi vererek, kişisel bilgilerinizi göndererek, bu gizlilik politikasında ve görünen gizlilik bildirimlerinde açıkladığımız verileri kullanmamıza izin vermiş olursunuz.

Alltech kişisel verileri nerede işler?
Alltech, topladığımız kişisel verilerin veri denetleyicisidir. Alltech, kişisel verilerinizi işlemek için bazı durumlarda bir veri işleme servisi (veri işlemcisi) sağlayıcısı kullanır. Alltech bir veri işleme servisi kullandığında, veri işlemcisinin kişisel verileri korumak için uygun önlemlerin alınabilmesi için sözleşmeye tabi olması gerekir. Veri işlemcisi verileri yalnızca Alltech’in talimatları çerçevesinde ve Avrupa Birliği yasalarına göre işler. Kişisel verilerinizin Avrupa Birliği dışında, yani Amerika Birleşik Devletleri'nde saklanması mümkündür. Alltech ile çalışan veri işlemcileri, sözleşmelerinden bağımsız olarak kişisel verileri Avrupa Birliği yasalarına göre korumak zorundadır.

Kişisel verileri saklama süresi nedir?
Alltech, sorularınızı cevaplamak ve / veya abone olduğunuz pazarlama e-postalarını ve e-bültenleri iletmek için gönderdiğiniz kişisel verileri saklar. Alltech, istatistiklerin hazırlanması ve yorum ve sorularınızın işlenmesi için bu yarışma programına katılmayı kabul ederek üstlendiğiniz hukuki yükümlülükler/gereklilikler hariç olmak üzere bir yıl boyunca gönderilen kişisel verileri saklar. Alltech'in bu bilgileri bu süre boyunca saklamasını istemediğinizi söylemediğiniz sürece, bu saklama yaklaşımını kullanacağız. Alltech isteğiniz üzerine bilgilerinizi siler. Alltech'in kişisel verileri yasal makamlarla paylaşması gerekebilir, ancak yasal olarak gerekli olması durumunda bunu yapacaktır.

Alltech'ten alınan pazarlama bilgilendirmelerinin durdurulması için ne yapmak gerekir?
Size gönderilen pazarlama mesajlarında yer alan bağlantıyı seçerek veya herhangi bir zamanda Turkey@alltech.com adresinden bizimle iletişime geçerek, size pazarlama mesajlarını göndermeyi bırakmamızı isteyebilirsiniz.
Pazarlama mesajı almaktan vazgeçtiğinizde, size artık pazarlama mesajı gönderilmeyecektir. Kişisel verilerinizi bir ürün / hizmet alımı, garanti kaydı, ürün / hizmet deneyimi veya diğer işlemler sonucunda elde ettiğimiz takdirde kullanmaya devam edeceğiz. Kişisel bilgilerinizi, belirtilen işlemlerle, bu işlemlerle ilgili hizmetleri vermeye devam edebilmemiz için saklıyoruz.

Veri konusuna ilişkin kişisel haklarla ilgili soru sormak veya bilgi istemek için Alltech’in veri gizliliği ekibiyle nasıl iletişim kurulabilir?
Kişisel verilerinize erişmeniz gerekiyorsa veya bilgilerinizin düzeltilmesini veya silinmesini istiyorsanız Alltech ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Alltech veri gizliliği ekibine şikayette bulunabilirsiniz veya başka herhangi bir veri sorgusu isteyebilirsiniz. Lütfen Turkey@alltech.com adresinden ilgili kişilerle iletişim kurun.

Bu web sitesindeki çerezler nasıl anlaşılır ve kullanılır?
Çerez, tarayıcınızda veya bilgisayarınızın sabit diskinde saklanan (izninizle birlikte) harf ve rakamlardan oluşan küçük bir dosyadır. Çerezler, bilgisayarınızın sabit diskine aktarılan bilgileri içerir. Çerezler, web sitemizi ziyaret ettiğinizde sizi (veya daha doğru bir şekilde bilgisayarınızı) tanımlamamızı sağlar.
Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, sunucumuz IP adresiniz, tarayıcı türünüz ve sürümünüz, saat dilimi ayarı, sitemizden ve sitemizden gelen tam Tekdüzen Kaynak Konum Belirleyicileri (URL) sayfa yanıt süreleri, indirme hataları, belirli sayfalara yapılan ziyaretlerin uzunluğu, sayfa etkileşim bilgileri (kaydırma, tıklamalar ve fareler gibi) ve ziyaretinizin zamanı ve süresi gibi ziyaretinizle ilgili belirli bilgileri otomatik olarak kaydeder.
Çerezler ve takip teknolojisi, tarayıcı türü ve işletim sistemi gibi bilgileri toplamak, siteye gelen ziyaretçi sayısını izlemek ve ziyaretçilerin siteyi nasıl kullandığını anlamak için kullanışlıdır. Çerezler ayrıca siteyi ziyaretçiler için özelleştirmeye yardımcı olabilir. Kişisel veriler çerezler ve diğer izleme teknolojisi ile toplanamaz. Ancak, daha önce kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler sağladıysanız, çerezler bu tür bilgilere bağlanabilir.